Lõunamaised mõnud Põhjamaises kliimas!Kümblustünn.

UUS TOODE! FP hari!

Ühe FP harjaga võimalik ette valmistada  500 paari suuski! Loe lähemalt Kuzmin™ toodete lehelt

HSS Suusa sikkel

Efektiivne suusapõhja töötlemine terasest valmistatud Kuzmin™ sikli (patenteeritud metallkaabitsa) abil aitab saavutada suuskade väiksemat hõõrdumist (suurem kiirus) ja on parem kui kivilihvimine. Sikeldatud suuskadega suusatamisel puudub parafiini lisamise vajadus. Enamik libisemismäärdeid on algusest peale väiksema libisemisvõimega kui sikeldatud pind ning kõikide määrete (parafiinide) libisemisvõime väheneb pärast lühikese vahemaa läbimist.

Kuzmin™ 011 Universal – (universaalne) Kõige efektiivsem temperatuuridel +2 kuni -8 °C.

Kuzmin™ 011 Cold – (külm) Kõige efektiivsem temperatuuridel alla -8 °C.

Kuzmin™ 011 Plus – (soe) Kõige efektiivsem temperatuuridel üle +3 °C. Väga märgades tingimustes on soovitatav kasutada lisaks ka struktuuriraudasid. Sikeldamine Kuzmin sikliga on efektiivsem kaks kuni kolm korda ka kivilihvitud pinnamustri eemaldamiseks.

Tekkivate jäätmete kogus sikeldamisel:

Suusapõhja tihedus ρ = 1,0 mg/mm3

Jäätmete kaal w = 2812 mg

Jäätmete maht   = 2,812 cm3 = 2812 mm3

Töödeldava pinna pikkus l = 1830 mm

Töödeldava pinna laius b = 40 mm

Kooritud materjali paksus x =   =  = 3,8415  10-2 mm = 0,038415 mm

Esimese sikeldamise ajal eemaldame me niipalju (0,038415 mm) pinda, mis võtab aega umbes 15 minutit. Põhja värskendamise käigus eemaldatakse vähem kui 0,001 mm.

(http://www.kuzmin.se/docs/presentationwhytowax_en-en.pdf)

Teil ei ole põhjust karta, et suusapõhi kulub peale sikeldamist kiiresti!


Suusa libisemispinna fluoropolümeerist kattekiht

Kuzmin Ski Technology AB tutvustab täiesti uut võimalust suuskade libisemise parandamiseks – Fluoropolümeerkatet (FPC) ja uuenduslikku vahendit FPC hoolduse läbiviimiseks – Fluoropolümeeri trumlit (FPD).

Te võite ju arvata, et tegu on meie endi põhimõtete eiramisega, mille kohaselt "sikeldatud suusapõhi on parem kui kõik tänapäevased libisemisvahad" ja "suuskade ettevalmistamine peab olema lihtne".  Me demonstreerime Teile, et FPC on parem kui kõik tänapäevased libisemismäärded, ning et tegu on väga lihtsa ja kiire meetodiga.

Sissejuhatus

Meie endi (Kuzmin and Tinnsten, 2007) ja teiste (Palosuo et al., 1979) poolt korraldatud testide tulemused näitavad, et suurema vetthülgavusega suuskade libisemispindadel on väiksem hõõrdumine. Seega tuleb meil kasutada võimalikult suure hüdrofoobsusega materjali. Sellest lähtuvalt kuuluvad fluoropolümeerid eelistatuimate materjalide hulka. Juba kaua aega tagasi (aastal 1953) (Bowden, 1953, Bowden, 1955, Outwater, 1970) avastati, et fluoropolümeer on väga paljulubav materjal suusapõhjade valmistamiseks. Seda tunnistab isegi suurim suusamäärete tootja Swix® (Karlöf et al., 2005): "PE on üks kõige väiksema pinnaenergiaga materjalidest (suurem hüdrofoobsus). Sellest väiksem pinnaenergia on ainult fluoropolümeeridel".

Ometi väldivad kõik suusatootjad fluoropolümeerist põhjaga suuskade tootmist. Me ei tea, miks see nii on, ning meie kirjanduse-teemaline uurimus ei leidnud sellele fenomenile seletust. Võimalik põhjus on see, et UHMW tüüpi fluoropolümeerid ei sobi kivilihvimiseks nii hästi kui tavaline suusapõhja materjal UHMWPE (tänapäeva suusapõhja materjal). Fluoropolümeeridel on painutamisel 2,5-3,0 korda väiksem tõmbetugevus ja sarnane katkevenivus. See tähendab, et kivilihvimise tulemusena oleks pind väga "karvane".

Fluoropolümeerist suusapõhi on kasulik isegi tervise seisukohast (Strøm and Alexandersen, 1990, Bracco and Favre, 1998). Suusa libisemispinna vetthülgavuse parandamiseks ei ole vaja kasutada tervist kahjustavaid perfluoroalkaane (pulbreid). Täpsema infoga tutvuge siin: Summa Summarum of health-improving (?) skiing ja IBU Warning.

Lähenemisviis

Kuna fluoropolümeerist põhjaga suuski ei ole saada, võime me proovida katta suuskade libisemispinda mõne sobiva fluoropolümeerist ainega.  Tavaline libisemisparafiinide pealekandmise viis (kuum vahatamine - rauaga sulatamine) siinkohal aga ei toimiks; UHMW fluoropolümeeride sulamistemperatuur on umbes 330 °C, samas kui suusapõhja materjali UHMWPE (tänapäevane suusapõhja materjal) sulamistemperatuur on umbes 135 °C.

Kui võrdlesime UHMWPE kulumiskindlust UHMW fluoropolümeeride kulumiskindlusega, selgus, et fluoropolümeeridel on umbes viis korda väiksem kulumiskindlus (Stein, 1999, Khedkar et al., 2002). Seetõttu saame kasutada teist meetodit – määrde sisse hõõrumist. Kui fluoropolümeerainet piisavalt tugevalt hõõruda, on võimalik suusa libisemispinnale tekitada fluoropolümeerist kiht.

Lahendus

Me oleme välja töötanud M14 liidesega fluoropolümeeraine trumli (FPD), mida saab ühendada nurklihvija külge. Vt Joonis 1.


Joonis 1. Nurklihvija FP Trumliga
Me kasutame nurklihvijat erinevatel pöörlemiskiirustel,  FPC hooldust läbi viies umbes 5000 rpm (pööret minutis). Trummelharjade kasutamisel aga 11000 rpm (pööret minutis.)

Tulemus

Tulemuseks on väga õhuke fluoropolümeerkate, millel on suurepärane vetthülgavus ja kulumiskindlus. Meie libisemistestid näitavad, et libisemine paraneb korralikult sikeldatud suuskadega võrreldes 2,5% võrra (lühem laskumisaeg). Pärast 3 tunni pikkust suusatamist külmal (-12 °C) kuival lumel ei täheldatud mingisugust (FPC ) fluorokihi kulumist.

Seda meetodit on võimalik kasutada isegi kivilihvitud suuskade libisemispindade puhul. Me testisime seda värskelt lihvitud kuival suusapõhjal. Pärast FPC hooldust on suuskade pind väga läikiv, suuskadel on hea libisemine, ning pärast 5 tunni pikkust suusatamist külmal (-8 °C) kuival lumel ei täheldatud mingisugust FPC (fluorokihi) kulumist (Joonis 2).


Joonis 2. Läikiv FPC suusa libisemispind

Võrdlev analüüs (tänapäevase suusapõhja materjali UHMWPE võrdlus FPC-ga)

 • Väga sarnane kõvadus;
 • Väiksem hüdrofoobsus;
 • Suurem kulumiskindlus;
 • Väiksem mustusekindlus.

Võrdlev analüüs (tänapäevaste libisemismäärete võrdlus FPC-ga)

Süsivesinikmäärded

 • Pehmemad (võtavad mustust külge);
 • Palju väiksem hüdrofoobsus;
 • Palju väiksem kulumiskindlus;
 • Pealekandmine kahjustab tervist.

Fluorosüsivesiniparafiinid

 • Pehmemad (võtavad mustust külge);
 • Väiksem hüdrofoobsus;
 • Palju väiksem kulumiskindlus;
 • Pealekandmine kahjustab tervist;
 • Keskkonnale kahjulik.

Puhtad perfluoroalkaanid (fluorosüsinikud, perfluorosüsinikud). Pulbrid

 • Pehmemad (võtavad mustust külge);
 • Sarnane hüdrofoobsus;
 • Palju väiksem kulumiskindlus;
 • Pealekandmine on tervisele väga kahjulik;
 • Keskkonnale väga kahjulik;
 • Palju kallim. 30g tavalisest fluorosüsiniku pulbrist (umbes €140) jätkub ainult 3-5 suusapaari jaoks, fluoropolümeeri trumlist (FPD) jätkub kümnete (võib-olla sadade) suusapaaride jaoks.

Fluoropolümeeri trumli (FPD) mehaaniline mõju suusa libisemispinnale

 • Suusa libisemispinna mustrite (topograafia) lamendamine (lihvimine). See on väga külmas kliimas ja märgades lumetingimustes koos jämeda struktuurirauaga kasutades väga kasulik.
 • Madalate ja sügavate soonte (ka kriimustuste) täitmine suusa libisemispinnal FPC-ga (siledam pind).

Kokkuvõtvad märkused

FPC  ja FPD on kvaliteetsed tooted. Kui Te aga ei soovi asju keeruliseks ajada, kasutage lihtsalt "+" ja "U" sikleid ja nautige lühikese ettevalmistusajaga väga häid libisemistingimusi.

MÄRKUS: Me soovitame muudetava kiirusega nurklihvijat. Nt. Bosch GWS 6-115E, Bosch GWS 7-115 E, Metabo WE 14-125 VS.

HSSF Hari

Meie uus toode Kuzmin™ HSSF Hari (High Speed Super Finish Brush-lõppviimistluspoleerimishari, millel on äärmiselt peened polübutüleentereftalaadist harjased) on uue põlvkonna pöörlev suusahari. Tavaline pöörlev hari on valmistatud nii, et seda saaks kinnitada elektri-drelli külge. Selline lahendus ei võimalda enamasti suuremat pöörlemiskiirust kui 2900 rpm (pööret minutis) ning sellega kaasneb iseäralik võnkumine.
Kuzmin™ HSSF Hari on valmistatud nii, et seda saab kinnitada nurklihvija (käeshoitava elektrilise tööriista) külge. Kõige tavalisem on M14 võlliga nurklihvija. See lahendus võimaldab kuni 12000 rpm (pööret minutis) ja iseäralik võnkumine praktiliselt puudub. Harja harjased on valmistatud kõrgekvaliteedilisest äärmiselt õhukesest (harjas 0,08 mm, ots 0,01-0,02 mm) polübutüleentereftalaadist niidist.

See kombinatsioon - suur pöörlemiskiirus, pehmed ja eriti õhukesed harjased - võimaldavad puhastada ära kõik suusapõhjal olevad sooned, isegi väga tiheda pinna sees olevad vahed.  Läikiv, korralikult poleeritud (viimistletud) pind on eeltingimuseks heaks libisemiseks külmal kuival lumel.

NB! Palun pöörake tähelepanu järgnevale!

Pöörlev hari peab olema pidevas pikisuunalises liikumises. Liikumine võib olla väga aeglane ja see võib toimuda ka edasi-tagasi. Liikumine peab olema pidev. Ärge peatuge!

Ärge suruge harja vastu suusapõhja! Surve peab olema väga õrn.

 

Kuigi me ei soovita kasutada suuskadel libisemismäärdeid, soovime siinkohal välja tuua et Kuzmin™ HSSF Hari toimib väga hästi ka libisemismääretega (kuuma parafiiniga) töödeldud suuskadele.

Ärge unustage kinnitada HSSF Harja tugevalt lihvija võlli külge!

Kasutage kaitseprille

HS -014Hari UUS! 2014 mudel. Pikem harjas!

Meie uus toode Kuzmin™ HS-104 Hari (High Speed Brush - universaalne kiire hari) on uue põlvkonna pöörlev hari. Tavaline pöörlev hari on valmistatud nii, et seda saaks kinnitada elektri-drelli külge. Selline lahendus ei võimalda enamasti suuremat pöörlemiskiirust kui 2900 rpm (pööret minutis) ning sellega kaasneb iseäralik võnkumine.
Kuzmin™ HS-104 Hari on valmistatud nii, et seda saab kinnitada nurklihvija (käeshoitava elektrilise tööriista) külge. Kõige tavalisem M14 võlliga nurklihvija. See lahendus võimaldab pöörlemist kuni 12000 rpm (pööret minutis) ja iseäralik võnkumine praktiliselt puudub. Harja harjased on valmistatud kõrgekvaliteedilisest nailonist.

See kombinatsioon - suur pöörlemiskiirus ja pehmed,pikemad nailonharjased - võimaldavad saavutada läikiva poleerimistulemuse ja suurepärase libisemise.

NB! Palun pöörake tähelepanu järgnevale!

Pöörlev hari peab olema pidevas pikisuunalises liikumises. Liikumine võib olla väga aeglane ja see võib toimuda ka edasi-tagasi. Liikumine peab aga olema pidev. Ärge peatuge!

Ärge suruge harja vastu suusapõhja! Surve peab olema väga õrn.

Kuigi me ei soovita kasutada suuskadel libisemismäärdeid, soovime siinkohal välja tuua, et Kuzmin™ HS-104, Hari toimib väga hästi ka libisemismääretega (kuuma parafiiniga) töödeldud suuskadele.

Ärge unustage kinnitada HS Harja tugevalt nurklihvija võlli külge!

Kasutage kaitseprille!

HSA-014 hari 2014 mudel.Pikem harjas!

Meie uus toode Kuzmin™ HSA Hari (High Speed Brush - abrasiivne kiire hari) on uue põlvkonna pöörlev suusahari. Tavaline pöörlev hari on valmistatud nii, et seda saaks kinnitada elektri-drelli külge. Selline lahendus ei võimalda enamasti suuremat pöörlemiskiirust kui 2900 rpm (pö öret minutis) ning sellega kaasneb iseäralik võnkumine.
Kuzmin™ HSA Hari on valmistatud nii, et seda saab kinnitada nurklihvija (käeshoitava elektrilise tööriista) külge. Nurklihvija, millel on kõige tavalisem M14 võll. See lahendus võimaldab kuni 12000 rpm (pööret minutis) ja iseäralik võnkumine praktiliselt puudub. Harja harjased on valmistatud kõrgekvaliteedilisest nailonist, mis on immutatud ränikarbiidi osakestega.

See kombinatsioon - suur pöörlemiskiirus ja pehmed abrasiivsed nailonharjased - võimaldavad puhastada suusapõhja väga efektiivselt ning samal ajal õrnalt. Kui Te soovite suusa libisemispinda värskendada, kuid ei taha seda metalliga kaapida (sikeldada), on Teil sellest harjast kindlasti kasu. Sobib suusapõhja värskendamiseks ja mustuse eemaldamiseks (liiv,tolm, määrdejäägid rajalt jms.).

Suuskade hea ning kiire libisemise kindlustab lihtne määrdeaine - vesi. Külma ilmaga võib veekile olla suuskade rahuldava libisemise kindlustamiseks liiga õhuke. Kuiva ja külma lume tingimustes tuleb sulanud veekilet võimalikult efektiivselt kasutada. Seetõttu tuleb suuskade libisemispinna karedust minimiseerida.
Kuzmin™ HSA Harja on võimalik kasutada ka kivilihvitud suuskade hooldamiseks. Väga tõhus meetod mikrokarvakeste ja hallikasvalgete laikude eemaldamiseks suusapõhjalt on sikeldamine ja ka HSA Hari võimaldab mainitud probleeme tõhusalt lahendada.

NB! Palun pöörake tähelepanu järgnevale!

Pöörlev hari peab olema pidevas pikisuunalises liikumises. Liikumine võib olla väga aeglane ja see võib toimuda ka edasi-tagasi. Liikumine peab olema pidev. Ärge peatuge!

Ärge suruge harja vastu suusapõhja! Surve peab olema väga õrn.

Kuigi me ei soovita kasutada suuskadel libisemisvaha, soovime siinkohal välja tuua, et Kuzmin™ HSA Hari toimib väga hästi ka libisemisvahaga (kuuma vahaga) töödeldud suuskadele.

Kuigi me ei soovita kasutada suuskadel libisemismäärdeid, soovime siinkohal välja tuua, et Kuzmin™ HSA Hari toimib väga hästi ka libisemismääretega (kuuma parafiiniga) töödeldud suuskadele.

Ärge unustage kinnitada HSA Harja tugevalt lihvija võlli külge!

Kasutage kaitseprille!FP Hari


Meie uus toode Kuzmin™ FP Hari on FPD (Fluoropolümeeri trummel) aluseks oleva idee edasiarendus. FP Hari parandab suuskade libisemist üldjoontes samamoodi nagu FPD: see lisab õhukese fluoropolümeerkatte (FPC) kihi. Fluoropolümeer on fluorosüsinikul põhinev polümeer, millel on mitu tugevat süsiniku-floori seost.  Teisisõnu öeldes on fluoropolümeer suuskade ettevalmistamisel sageli kasutatava fluorosüsiniku lähissugulane.  Järgnevalt toome välja meie uue toote eelised ja puudused võrreldes FPD-ga.

Eelised:

 1. FP Harja on väga lihtne kasutada, samas kui FPD nõuab teatavat kogemust.
 2. FP Hari kannab suusa libisemispinnale õhukese fluoropolümeeri kihi, kuid ei muuda libisemispinna mustrit. See on eeliseks soojades ja niisketes tingimustes.

Puudused:

 1. FP Hari kannab suusa libisemispinnale õhukese fluoropolümeeri kihi, kuid ei muuda libisemispinna mustrit.  See on kergeks puuduseks külmades ja kuivades tingimustes. FPD aga silendab (poleerib) suusa libisemispinna mustrit (topograafiat).
 2. FP Harja abil ei ole võimalik FPC abil korralikult suusa libisemispinnal olevaid madalaid ega sügavaid sooni (ega kriimustusi) täita (pinda silendada) nii, nagu FPD seda teeb.

Ärge unustage FP Harja tugevasti nurgalihvija külge kinnitada!

Kandke alati kaitseprille!

Fluoropolümeerist harjased on pehmed. 12000 RPM juures on need aga suhteliselt tugevad

Vaata ka tutvustavat videot

OLED SUUSAHOOAJAKS VALMIS?

Efektiivne suusapõhja töötlemine terasest valmistatud Kuzmin™ sikli (patenteeritud metallkaabitsa) abil aitab saavutada suuskade väiksemat hõõrdumist ja on parem kui kivilihvimine. Sikeldatud suuskadega suusatamisel puudub parafini lisamise vajadus
Täpsem info: KUZMIN tooted!

Teostame ka suusapõhjade sikkeldamise teenust.

Esmakordne hooldus alates 35€ , korduv alates 25€.

XRiller

XRiller höövel võimaldab tekitada suusatallale erinevaid ristmustreid

Pärast kolm aastat kestnud arendustegevust tutvustab Kuzmin Ski Technology AB uudset toodet – XRiller höövlit suusa liugepinna töötlemiseks.

XRiller-i abiga on võimalik anda suusatallale erinevaid liugesuuna struktuure ja karedusi vastavalt vajadusele.

XRiller on käsitööriist erinevate liugepinna mustrite loomiseks. Toote iseloomustus:

 1. tegemist ei ole tavapärase lõiketööriista ega ümarpressiga;

 2. XRiller-i lõikeserv on teravam kui teistel samalaadsetel lõikeriistadel;

 3. XRiller-i spiraalterade samm on tunduvalt laiem;

 4. XRiller-i spiraalterad on muutuva sammuga, erineva lõikesuuna, laiuse ja

  läbimõõduga, võimaldades luua ebakorrapärane ristmuster;

 5. tänu lõiketerade kõrgele teravusele ja lõikesammule on XRiller-i terade surve

  suusatallale märkimisväärselt suurem kui teistel samalaadsetel tööriistadel;

 6. suurema pinnasurve tõttu jätab XRiller suusa liugepinnale selgelt nähtava

  mustri;

 7. sügavama mustri saavutamiseks on võimalik XRiller-i tööpindu eelsoojendada

  kuni 170°C.

Meie kogemuse põhjal puudub üldjuhul vajadus tekitada suusa liugepinnale tavalisi pikisuunalisi (X, V või "kalasaba"-kujulisi) mustreid.

Üldised põhimõtted

Külma ja kuiva ilma korral piisab suhteliselt sagedase XRiller-i kasutamisest kogu suusa liugepinna ulatuses, rakendades tööriistale mõõdukat survet. Liiga tugeva surve korral võivad tekkida teravad ja eenduvad mustri servad. Vajadusel saab need eemaldada KuzminTM kraabitsa abiga (piisab 1-2 kergest tõmbest üle liugepinna).

Niiske ja märja lume puhul on soovitav XRiller eelnevalt soojendada temperatuurini 140-150°C ja töödelda ühtlaselt kogu suusa liugepinda. Töötlemisel võib kasutada mõõdukat survet ja seda protseduuri võiks korrata suhteliselt sageli.

Muudes ilmastikutingimuses sobib eelnevalt kirjeldatud meetodite kombineerimine vastavalt olukorrale ja vajadusele.

Meetodid

 1. Külmades ilmastikuoludes annab osalise ristsuunalise mustriga liugepinnatöötlus arvestatava eelise (http://www.diva- portal.org/smash/get/diva2:319312/FULLTEXT01.pdf lk 19, 29);

 2. Tõenäoliselt annab täieliku ristsuunalise mustriga pind veelgi parema libisevuse külmades tingimustes, kuid sellist mustrit on tehniliselt keerukas luua;

 3. Külmade ilmastikutingimuste jaoks piisab paarist kerge või keskmise survega tehtud liigutusest suusa liugepinnal (http://youtu.be/czp8jKUSfz0);

 4. XRiller-i abil ettevalmistatud ja võimalikult sügav liugepinna muster aitab tagada suusatalla piisava õhutuse märjal lumel (http://www.diva- portal.org/smash/get/diva2:319312/FULLTEXT01.pdf (lk 27, 29);

 5. Eelsoojendatud XRiller kasutatuna mõõduka kuni tugeva survega (http://youtu.be/czp8jKUSfz0 võimaldab saavutada sügavamad X-mustrid, mis on eriti sobilikud märjale lumele;

 6. XRiller-i spiraalteradel on erinevad lõikemustrid, suunad ja mõõtmed, mille abil saavutada ebakorrapärane ristmuster. Selleks piisab vaid mõnest liigutusest. Mustri ebakorrapärasust on võimalik veelgi suurendada, pöörates XRiller-i 180° ja korrates sama protseduuri. Sellise töötluse tulemusel paraneb suusa libisevus kõikides ilmastikuoludes. (http://www.diva- portal.org/smash/get/diva2:319312/FULLTEXT01.pdf lk 20, 29);

 1. Meie kogemuse põhjal puudub üldjuhul vajadus tekitada suusa liugepinnale tavalisi pikisuunalisi (X, V või "kalasaba"-kujulisi) mustreid. (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=523800034354409&set=a.19744 6770323072.46490.177000155701067);

 2. Oleme katsetanud XRiller-it väga erinevates ilmastikuoludes, nii pakases kui märjal aprillikuu lumel. Teatavasti on siiski nii, et loodus on oma mitmekesisuses piiritu ja lumeolud võivad olla väga erinevad. Seega jääb XRilleri kasutajale lõputu mängumaa seadme katsetamiseks ja endale sobivaima lahenduse leidmisel. Optimaalse lahenduseni aitab jõuda spiraalterade temperatuuri, tööriistale avaldatava surve ja töötlemise kordade arvu varieerimine.

XRiller on universaalne tööriist suusamaailmas kasutamiseks, mille abiga on võimalik leida parim liugepinna muster vastavalt hetkevajadusele. Katsetage ja leidke see õige. 


Vaata ka videot YouTube's.

Uudised

KAUNIST KEVADET !

Basseinide ehitus ! Täislahendused! Hooldus ja lisatarvikud!Kuumaveetünnid, kümblustünnid  ehitus ! Täislahendused!
Hooldus ja lisatarvikud! Keemiava veepuhastus!

Kuumaveetünnid


Ilm hetkel Tartus


Email again: